Hakkımızda

Toplumların değişim, dönüşüm ve ilerleme süreçlerinde sürekli öncü rol oynayan bilim merkezleri, günümüz dünyasında daha etkin bir rol oynamaya başlamıştır. Bu değişim, dönüşüm süreci içerisinde öncü rol oynayan ÜNİVERSİTELER artık temel belirleyiciler olmuşlardır.

Ülkemizin değişim sürecinde de belirleyici rol alan kurum üniversiteler olmuştur. Kriter Yayınevi olarak bu değişim, dönüşüm ve ilerlememenin daha iyiye gitmesini sağlamak için belirli bir merkezde olan yayın hayatına yeni bir soluk getirmek için çıktığımız bu yolda kısa sürede bir çok yere ulaşıldı ve alanda eksik olan kitaplar yayınlandı, yayınlanıyor ve hazırlanıyor.

Yayın sektöründeki problemleri bilip, bu alandaki sıkıntıları görüp çıktığımız yolda daha iyisine, daha güzeline ulaşma hakkına sahip, araştırmacı ve öğrencilere doğru kaynaklar sunma amacındayız.

Son dönemde akademik yayınların sadece ders kitabına indirgenmiş olması birçok kıymetli çalışmanın yayınlanması önünde büyük bir engel teşkil etmektedir. Bu problemi gören yayınevimiz masaüstü yayıncılık alanındaki faaliyetlerini ön plana çıkarmaktadır. Her çalışmanın kıymetli olduğunu ve okuyucusuna ulaşması gerektiğini düşünüyoruz. Bundan dolayı klasik yayıncılığın devamı olan çok adetli baskılı sürecin artık bir çıkmaz olduğunun farkına vararak hedef odaklı çalışmalarımıza yön vermekteyiz.

2006 yılında başladığımız günden bu güne kadar ki dönemde birçok kıymetli yayını okuyucuyla buluşturduk. Şuan ağırlıklı olarak çalışma yürüttüğümüz masaüstü yayıncılıkla yakın dönemde daha önce hazırlanmış ama okuyucusuyla buluşmamış birçok çalışmayı yayınlamayı planlamaktayız.

Yazım çalışmaları bitmiş olan çalışmaları en geç 15 gün gibi kısa bir sürede bütün baskı işlemlerini tamamlayarak kitabın tasarım ve baskı sürecini tamamlıyoruz.

“Geleceğe iz bırakmak için birlikte çalışalım”

Kriter Yayinevi Uluslararası Bir Yayınevidir.

Kriter Yayinevi, yayın hayatına akademik kitaplar yayımlayarak başlayan ve hala aynı alanda yayım yapmaya devam eden bir yayınevidir. Üniversiteler Arası Kurul Başkanlığı’nın Uluslararası Yayinevi kriterlerini taşımaktadır.

Kitaplarımızın Kataloglandığı Dünyanın Bilinen Üniversiteleri

Temel Alanlara Göre Yayın Listesi

Kriter Yayınevinin Yayınlamış Olduğu Kitapların Temel Alanlara Göre Listesi